deutz fahr 5 DF vierwielbesturing

Vierwielbestuurde Deutz-Fahr 5 DF TTV-serie

Datum: 6 juli 2023
Laatst bijgewerkt: 6 juli 2023
Door: Gert Vreemann
Deutz-Fahr onthulde onlangs dat de 5 DF TTV-serie-trekkers desgewenst kunnen worden uitgerust met vierwielbesturingstechnologie. Daardoor wordt de draaicirkel 26 procent kleiner. Er zijn verschillende stuurmodi beschikbaar, waaronder hellingscorrectie en hondengang.
deutz fahr 5 DF vierwielbesturing warrior uitvoering

Er zijn verschillende stuurmodi leverbaar voor het werken met vierwielbesturing. In proportionele modus sturen de achterwielen synchroon en in de tegenovergestelde richting van de voorwielen, waardoor de draaicirkel aanzienlijk wordt verkleind. In proportioneel vertraagde modus draaien de achterwielen met een kleine vertraging, zodat het werktuig het spoor van de trekker precies volgt. In manuele modus kan de chauffeur de stuurhoek van het achterwiel instellen om bijvoorbeeld slippen op hellingen te compenseren. Ten slotte is er de hondengangmodus, waarbij de achterwielen in dezelfde richting stuurt als de voorwielen.

deutz fahr 5 DF vierwielbesturing

De Deutz-Fahr 5 DF TTV-trekkers met vierwielbesturing worden aangedreven door de nieuwste Farmotion 35- en Farmotion 45-motoren. De optie met vierwielbesturing is ook in de exclusieve Warrior-uitvoering verkrijgbaar.

De optie vierwielbesturing is verkrijgbaar op twee driecilindermodellen van 66 en 74 kW (90 en 100 pk) en drie viercilindermodellen van 70 tot 93 kW (95 tot 126 pk).