
Voor alle soorten percelen staan diverse nieuwe rassen klaar. Voor de percelen met rhizoctonia kweekte KWS Smart Liesa KWS. Vooral op bladgezondheid presteert dit ras heel goed. Qua vroegheid en opbrengst eindigt dit ras weer wat lager. "Vanwege de bijzondere eigenschap en dat is Conviso One resistentie is hij toch op de lijst gekomen." Andere rassen voor deze percelen Annemartha KWS en Springfield.
Voor de percelen met bietencysteaaltjes introduceert Betaseed BTS 1115 N, KWS komt met Leontina en Smart Imma en SESVanderHave biedt Kratos aan.
Vroegheid
Als het over vroegheid in grondbedekking gaat springt vooral Kratos eruit. Die kreeg hiervoor een 8,5. Het ras van SESVanderHave, bestemd voor de inzet op percelen met bietencysteaaltjes, kent daarnaast een nette suikeropbrengst. Maar als opbrengst het uitgangspunt is dan presteert Leontina KWS op deze percelen weer net iets beter, vooral dankzij een grotere wortelopbrengst.
Naast de Kratos en Leontina KWS leverde KWS ook nog het ras Smart Imma KWS aan. Ook bij de rassen voor percelen zonder rhizoctonia en bietencysteaaltjes en de percelen met rhizoctonia leverde KWS nieuwe rassen aan. Daarmee komt het totaal aantal rassen van KWS uit op vijf.
Nieuwe rassen
Betaseed en SESVanderHave leverden elk twee rassen aan. Dat zet het totaal op tien nieuwe rassen, één minder dan een jaar eerder.
-
Lees meer over
Aanbevelende Rassenlijst 2021.pdf