De nieuwe Scania P420 werd gebouwd door Veldhuizen Trucks. De truck is goed voor 37 ton GVW dankzij één tientons en één achttons vooras in combinatie met een 11,5-tons aangedreven as en een 7,5-tons naloopas. Veldhuizen Trucks bouwde de gegalvaniseerde opbouw zodanig dat de laadvloerhoogte slechts 99 centimeter bedraagt. Dankzij de dubbele afschuining van de laatste twee meter aan de achterzijde en de dubbel vouwende oprijklep is een gunstige oprijhoek gecreëerd. Doordat de hydraulische oprijklep over de volledige breedte en uit één stuk is gemaakt, kunnen ook driewielige voertuigen worden geladen. Het antisliprooster zorgt voor de benodigde grip.
Door de oprijklep op te vouwen, kan deze ook worden gebruikt als verlenging van de laadbak. Daarvoor zijn in de klep achterlichten en een verlichte kentekenplaat aangebracht. Twee uitneembare steunen zorgen voor de benodigde borging van deze velenging.
Aanhangwagens
De Scania is voorzien van zowel een kogelkoppeling als een vangmuil, waardoor ook aanhangwagens kunnen worden meegenomen. De opbouw is voorzien van diverse roestvrijstalen kisten voor het opbergen van ladingzekeringmateriaal. Verder zijn er veel rongpotten en sjorogen aangebracht, waardoor elke lading op een veilige wijze kan worden vervoerd. Verder is in het kopschot een elektrische lier aangebracht.
De Scania P420 zelf is uitgerust met de extra ruime dagcabine. Met zijn lage instap, een opbergvak achter de deur en extra ruimte in de cabine is er plaats voor een koelkast. De Scania is rondom luchtgeveerd. Lumar Verhuur besloot de Scania te voorzien van een extra lage zonneklep, windkappen op de hoeken en extra verlichting.