
Het verplicht melden van de percelen waarop mais geteeld gaat worden is in 2021 ingevoerd als onderdeel van het 6e actieprogramma nitraatrichtlijn. Vorig jaar waren op dit moment al 16.000 meldingen gedaan, dit jaar zijn het er pas 10.000. Let er op, dat dit elk jaar opnieuw gemeld moet worden. Op deze aangemelde percelen mag pas na 15 maart mest worden uitgereden.
Extra hectares opgeven
Zijn er klanten die nog twijfelen over het areaal, bijvoorbeeld omdat ze meer mais willen telen als Nederland geen derogatie krijgt, dan is het verstandig dat ze nu meer percelen aanmelden. Het is namelijk altijd mogelijk om een perceel toch voor een ander gewas te bestemmen of gewoon grasland te laten. Let op, op percelen die zijn aangemeld voor maisteelt mag voor 15 maart dus geen mest worden uitgereden.
De verwachting is dat voor het zaaien van de mais wel duidelijk is of Nederland inderdaad kans maakt op derogatie. Adviseer ondernemers daarom als ze zonder derogatie meer mais willen telen, die percelen nu aan te melden. Tot het inzaaien van de mais kan de teler dan nog de beste strategie kiezen.