
Cumela is direct lid van VNO-NCW, één van de twee landelijke werkgeversorganisaties in Nederland. De andere is MKB-Nederland. Hoewel Cumela geen lid is van MKB-Nederland, hebben we daar wél goede banden mee.
Wat betekent dit lidmaatschap voor jou als lid van Cumela?
Door ons lidmaatschap zijn alle cumelabedrijven indirect aangesloten bij VNO-NCW. Het directe lidmaatschap ligt bij Cumela als brancheorganisatie. Het is op basis van de statuten van VNO-NCW niet mogelijk dat individuele bedrijven zelf lid worden van VNO-NCW landelijk.
Wat doet VNO-NCW voor Cumela?
VNO-NCW is sterk vertegenwoordigd in Den Haag en voert namens haar leden—waaronder Cumela—lobby op grote thema’s als regeldruk, arbeidsmarkt en fiscaliteit. Vanuit Cumela is er bijna dagelijks contact met VNO-NCW. Onze voorzitter Carolien van Vliet zit in het bestuur en verschillende collega’s, zoals Leo de Boer, nemen actief deel aan overleggen en werkgroepen.
En hoe zit het met de regionale verenigingen van VNO-NCW?
Naast de landelijke organisatie zijn er vijf zelfstandige regionale VNO-NCW-verenigingen. Deze verenigingen richten zich op regionale belangenbehartiging en netwerken tussen ondernemers in hun regio. Ze hebben hun eigen leden, eigen activiteiten en eigen contributie.
Het lidmaatschap van Cumela bij VNO-NCW betekent niet automatisch dat onze leden ook lid zijn van een regionale vereniging. Dat is een aparte keuze. Wil je je aansluiten bij een van de regio’s? Dan kan dat, maar je regelt dit zelf en betaalt ook zelf de contributie. Cumela staat daar verder buiten. Als je interesse hebt, brengen wij je graag in contact met de juiste regio.
Samengevat:
- Cumela is direct lid van VNO-NCW landelijk.
- Leden van Cumela zijn indirect aangesloten via Cumela.
- Leden zijn niet automatisch lid van een VNO-NCW-regio.
- Lid worden van een regionale vereniging kan, maar regel je zelf.
Heb je verder nog vragen? Neem dan contact op met je bedrijvenadviseur of via onze Ondernemerslijn.