
De Lenthe 500/100 gebruikt het bekende werkingsprincipe zoals toegepast door Scandinavische fabrikanten. Dit betekent dat de gehele machine op waterkracht door het veld beweegt. Het voordeel hiervan is volgens fabrikant Landbouwtechniek Braakman te Dalfsen een hoge efficiëntie dankzij een laag drukverlies, een geringe waterdrukbehoefte en de mogelijkheid om onregelmatig gevormde percelen te beregenen. De machine kan dankzij zijn stuuras een bocht van 180 graden nemen. De Lenthe is voorzien van 500 meter dunwandige polyethyleen slang met een diameter van 100 millimeter. De machine is volledig gegalvaniseerd. Dankzij de mechanische aandrijving, op basis van een trekkertransmissie en -achterbrug, is de machine zeer eenvoudig gebleven. “Onze eis was geen elektronica te gebruiken voor de bediening”, zegt Gido Braakman van Landbouwtechniek Braakman uit het Overijsselse Dalfsen. “Staat de machine langere tijd in opslag, dan is hij direct bruikbaar, zonder dat je met een lege accu staat of een storing krijgt.”

Door de juiste versnelling te selecteren, in combinatie met de verwisselbare nozzles in het kanon, is de gift te variëren. In de praktijk ligt de capaciteit volgens Braakman op vijf hectare per beregeningsbeurt bij een gift van twintig millimeter. De wielaandrijving geschiedt door middel van V-snaren. Een turbine ontbreekt. Door de V-snaren te ontspannen, kan de machine worden uitgetrokken of desnoods ook opgerold. Is de machine aan het einde van zijn trek, dan stopt hij automatisch dankzij de mechanische afslag.
Landbouwtechniek Braakman bouwt ook motorpompsets in eigen beheer, maar de Lenthe is ook bruikbaar met een bestaande pomp. Een capaciteit van 40 kubieke meter volstaat, waarbij zes tot zeven bar werkdruk benodigd is. Het huidige model beschikt over 500 meter slanglengte, maar grotere lengtes zijn mogelijk. De machine staat op een spoorbreedte van 150 centimeter. In 2023 is het bedrijf gestart met de productie van de Lenthe-beregeningshaspels.