weed it op amazone spuit

Weed-It keert terug naar Nederland

Datum: 11 september 2025
Laatst bijgewerkt: 11 september 2025
Door: Gert Vreemann
Rometron, ontwikkelaar van het precisiespuitsysteem Weed-It, kondigt de eerste installatie van een Weed-It-systeem in Nederland aan. Bij akkerbouwer Speelman in Eerste Exloërmond is in samenwerking met Kamps de Wild een Amazone UX-veldspuit uitgerust met het geavanceerde Weed-It AQRate-systeem met PWFM-technologie.

weed it op amazone spuit

De oorsprong van Weed-It ligt in Nederland, waar oprichter Roel de Jonge begon met het bestrijden van onkruid in de openbare ruimte. De innovatieve techniek bleek nog beter toepasbaar in de landbouw, met name in landen met uitgestrekte percelen, zoals Australië, Zuid-Afrika, Canada, de Verenigde Staten en Zuid-Amerika. Na jaren van internationale groei keert Weed-It met de introductie van de Weed-It AQRate terug in Nederland. In samenwerking met Kamps de Wild is een nieuwe 45 meter brede Amazone UX 7601-veldspuit voorzien van Weed-It AQRate.

weed it unit

Dit systeem is uitgerust met PWFM-technologie (Pulse Width Frequency Modulation), waarmee een constante werkdruk en druppelgrootte worden gegarandeerd. Dit zorgt voor optimale gewasbedekking en maakt het mogelijk om gewasbeschermingsmiddelen uiterst nauwkeurig toe te passen, gebaseerd op taakkaarten. De variabele afgifte per spuitdop zonder kwaliteitsverlies werkt met automatische correcties bij snelheidswisselingen en in bochten, variabel doseren van bodemherbiciden, rijbespuiting en taakkaartgestuurde toepassingen en precieze dosering per plant. Het eerste Nederlandse systeem werd geleverd aan akkerbouwer Speelman in Eerste Exloërmond.

Het Weed-It AQRate-systeem wordt in Nederland via Kamps de Wild aangeboden voor installatie op Amazone-spuitmachines. Daarnaast is het systeem geschikt om op vrijwel elke spuit - nieuw of bestaand - te worden geïnstalleerd.