Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Vredestein Traxion CropCare

Apollo Tyres Ltd. brengt met de Vredestein Traxion CropCare zijn eerste VF-band (Very-high Flexion) voor veldspuiten op de markt. Kenmerkend zijn de grote zijdelingse stijfheid en het Traxion-loopvlak. De nieuwe band is ontworpen voor getrokken en zelfrijdende veldspuiten.
15 november 2024 1 min leestijd
Vredestein, cultuurband
Vredestein, cultuurband

Vanwege het hoge zwaartepunt van een veldspuit in combinatie met de smalle banden zijn de eisen die aan een rijencultuurband worden gesteld hoog. De band moet stabiel rijgedrag mogelijk maken en tegelijkertijd de aanzienlijke zijdelingse krachten aan kunnen die ontstaan door het hoge zwaartepunt van de veldspuit in combinatie met het gewicht. Vooral de 50 inch band heeft een hoge luchtkamer en dat geeft de band een hoog draagvermogen. Bij een spanning van 2,0 bar en een snelheid van 40 km/u mag deze band nog vijf ton dragen. 

Vredestein, cultuurband

De Vredestein Traxion CropCare heeft daarvoor een radiaal karkas met staalgordels, een stabilisatorring in het middengedeelte van het profiel en een hielstabilisator die volgens Vredestein samen de zijdelingse stijfheid met dertig procent verbeteren in vergelijking met banden van belangrijke concurrenten. Dat vertaalt zich in extra stabiliteit bij het rijden over de weg en in het veld. Voor een maximale levensduur onder uitdagende omstandigheden, zoals bij sneller rijden op de weg en bij het gebruik van vierwielbesturing, is de band voorzien van een nieuwe uitvoering van het bekende Vredestein Traxion-concept. Dat moet zorgen voor een hoge mate van duurzaamheid en een gelijkmatig loopvlakslijtagepatroon. De band zal in eerste instantie verkrijgbaar zijn in twee maten, VF 380/90R46 en VF 380/105R50), die begin 2025 beschikbaar komen.

Tags
Techniek & Vakinformatie
Grondig
geen foto
Gert Vreemann
Redacteur