

Momenteel produceert de fabriek versnellingsbakken voor de Valtra N- en T-serie-trekkers, transmissies voor de Zuid-Amerikaanse markt en onderdelen voor andere Agco-productiefaciliteiten. De introductie van de nieuwe testbank voor versnellingsbakken van de Valtra Q- en S-serie vergemakkelijkt de productie van trekkers met hogere prestaties en komt tegemoet aan de groeiende vraag van klanten. Het wereldwijde uitbreidingsproject is uniek door de omvang van de fabriek in Suolahti. De verhoogde productiecapaciteit voor Agco-CVT’s zal helpen om aan de groeiende vraag naar trekkers van Valtra en de andere Agco-merken te voldoen.

“Onze fabriek in Suolahti speelt een cruciale rol in Agco’s wereldwijde productienetwerk voor trekkers en onderdelen”, zegt Agco Senior Vice President en Chief Supply Chain Officer Tim Millwood. “De voltooiing van de CVT-uitbreiding in Suolahti stelt ons in staat om te voldoen aan de groeiende vraag naar niet alleen CVT’s voor Valtra, maar ook voor Agco’s andere toonaangevende merken.”
“Deze investering stelt ons in staat om onze transmissiecapaciteit te verdubbelen en nieuwe expertise toe te voegen aan de Valtra-trekkerreeks”, zegt Kullervo Mansikkala, Transmission Manager. “Het zal ook nieuwe banen creëren in Suolahti. We verbeteren de veiligheid en de werkomgeving voor ons team door meer automatisering en precisiebewerking, wat een schonere en stillere werkplek oplevert.”
Geavanceerde technologie staat centraal in het uitbreidingsproject. De nieuwe productiefaciliteit is ontworpen met behulp van een digital twin, een virtuele replica in realtime van de gehele productiefaciliteit, inclusief machines, processen en workflows, waardoor de efficiëntie van de productie, de veiligheid en de ergonomie van de werknemers konden worden gesimuleerd. Dankzij deze aanpak kan de productie direct op het optimale niveau worden gestart.