Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Nieuwe Mercedes-Benz eArocs 400

Mercedes-Benz Trucks introduceert met de elektrisch aangedreven eArocs 400 8x4 een volwaardig elektrisch bouwvoertuig. De truck zal in eerste instantie als 32- en 41-tonner in 8x4-uitvoering met vier verschillende wielbases beschikbaar zijn als betonmixer of kipper. Er is een kleine serie van 150 voertuigen per jaar gepland voor geselecteerde Europese markten.
25 april 2025 1 min leestijd
apollo tyress.jpg
arocs twee.jpg

De eArocs 400 is uitgerust met een 380 kW continu (450 kW piekvermogen) sterke elektromotor in combinatie met een drieversnellingsbak. Verder zijn er een 90 kW ePTO en een 70 kW mPTO beschikbaar. Dat het een echte bouwtruck is, zie je aan het tandemstel, het stabiele chassis met stalen veren voor en achter, de driedelige bumper met stalen hoeken, het steenslagbeschermingsrooster, de klapbare onderrijdbeveiliging en de roostervormige bouwachterlichten in plaatwerk. Verder heeft de eArocs 400 de Multimedia Cockpit Interactive 2 met het 12-inch-instrumentendisplay en het verbeterde touchscreen. Veel functies kunnen via spraakbesturing worden geactiveerd. Het nieuwe favorietenmenu biedt toegang tot bouwspecifieke functies, zoals de PTO’s. De eArocs bevat veiligheidsassistentiesystemen als de Active Brake Assist 6, de Active Sideguard Assist 2 en de Front Guard Assist. De verkoop start vanaf het eerste kwartaal van 2026.

e arocs .jpg
Tags
Techniek & Vakinformatie
Grondig
geen foto
Gert Vreemann
Redacteur