scania elektrische vrachtwagen

Elektrische Scania S400E-trekker voor Den Ouden

Datum: 23 juli 2025
Laatst bijgewerkt: 23 juli 2025
Door: Gert Vreemann
Den Ouden Materieel BV uit Schijndel heeft recent drie nieuwe Scania-trucks aan het wagenpark toegevoegd: twee kraanhaakwagens (R500 B10x4*6NA en R500 B8x2*6NB) en een volledig elektrische Scania S400E-trekker. De aanschaf van die laatste markeert een volgende stap in de duurzaamheidsambities van het familiebedrijf.

scania elektrische vrachtwagen

De nieuwe voertuigen worden binnen verschillende bedrijfsonderdelen ingezet. De twee kraanhaakwagens gaan vooral aan de slag in de groenrecyclingtak, terwijl de elektrische trekker operationeel is binnen de infradivisie. “In principe zijn onze voertuigen multi-inzetbaar, maar deze drie trucks hebben wel een duidelijke bestemming gekregen binnen onze divisies”, aldus Toon Daniëls, wagenparkbeheerder bij Den Ouden.

De keuze voor een elektrische trekker is bewust gemaakt. “Als familiebedrijf zijn we stappen aan het zetten met de elektrificatie van ons materieel. Denk aan een diversiteit aan elektrische kranen en powerboxen en onlangs zelfs een volledig elektrische wiellader. De aanschaf van deze eerste elektrische Scania is dan ook een logische vervolgstap in onze strategie, zeker omdat opdrachtgevers steeds vaker vragen naar duurzame transportoplossingen.”

scania elektrische vrachtwagen

De elektrische Scania S400E is besteld op basis van vertrouwen. “We hebben deze truck gekocht toen hij nog niet eens leverbaar was. Het was een keuze vanaf papier, op basis van specificaties en het vertrouwen in Scania”, zegt Daniëls. De trekker draait nu volop mee bij de infraprojecten van Den Ouden, met kiptrailer en chauffeur Van Huigevoort. “De truck presteert uitstekend. In onze praktijk heeft hij een actieradius van 400 tot 450 kilometer zonder bijladen. Daarmee voldoet hij ruimschoots aan onze verwachtingen”, stelt Daniëls vast. Ook de chauffeurs reageren positief. “De mannen zijn vooraf getraind en inmiddels heeft al een aantal collega’s met de truck gewerkt. We willen de inzetbaarheid hoog houden, dus de truck rouleert afhankelijk van de beschikbaarheid.”