
Agrimaster is al jaren bekend om zijn brede range zijklepelmaaiers met werkbreedtes van 1,25 tot 2,80 meter voor lichte tot zware trekkers. Deze zijn desgewenst te verkrijgen met een zijwaartse verstelling via een parallellogramophanging, altijd in combinatie met een enkele klepelmaaier. Aangezien de volledige werkbreedte niet altijd ‘vlak’ is, komt Agrimaster nu met deze bijzondere STH 125 met een dubbele klepelmaaier. Daarbij heeft de binnenste klepelmaaier een vaste werkbreedte van 125 centimeter en is de buitenste leverbaar met werkbreedtes van naar wens 80, 100 of 125 centimeter. Deze beide maaiers kunnen net als een enkele brede maaier synchroon naast elkaar werken. Daarbij kan de buitenste desgewenst naar wens ‘worden ingetrokken’ om de werkbreedte te verkleinen, zonder dat de werkstand van de binnenste maaier verandert. Via het parallellogram is de unit met beide maaiers ook tegelijk zijwaarts te verstellen. Voor het maaien van een berm en een talud tegelijk kan de buitenste maaier onafhankelijk van de binnenste scharnieren. Je maait dan met de binnenste de berm en met de buitenste het talud, de helling of de slootkant. Het andere uiterste kan ook: met het binnenste element vlak de berm maaien en met het buitenste 90 graden verticaal, om bijvoorbeeld hagen te snoeien. Deze maaier vraagt om trekkers met een vermogen van circa 90 tot 120 kW (66 tot 88 pk). Ze zijn leverbaar met verschillende messen (Y-messen en hamerklepels). Agrimaster verwacht de testfase dit voorjaar te kunnen te kunnen afronden en over te gaan tot de productiefase.
Nieuw lakproces

Deze nieuwkomer wordt meteen geleverd in de nieuwe Agrimaster-kleurstelling, een combinatie van grijs met het bekende Agrimaster-oranje. Deze keuze is het resultaat van een verbetering in de kwaliteit van het lakproces en de gebruikte lakcomponenten. Agrimaster heeft geïnvesteerd in de lakstraat om de lakkwaliteit te verbeteren.
Agrimaster is in de vroege jaren tachtig opgericht in het Italiaanse Molinella en begon met de productie van de eerste klepelmaaier. Agrimaster kende een flinke groei in de jaren negentig, toen het bedrijf zich begon te richten op het produceren van spuitmachines en armklepelmaaiers. Het programma klepelmaaiers is altijd nog verantwoordelijk voor meer dan tachtig procent van het gamma. De innovaties volgden elkaar snel op, met de introductie van onder andere de eerste klepelmaaier met acht rijen messen en machines voor het bewerken van grotere oppervlakken door middel van opklapbare machines. In 2016 breidde Agrimaster (Demetra) zijn productportfolio verder uit door Breviglieri over te nemen. In 2017 volgde de fusie met Alcedo, gevolgd in 2023 door de oprichting van DemetraAgri, een holding die zowel Demetra als het Deense Dalbo omvat. Dabekausen vertegenwoordigt het merk Agrimaster al twintig jaar en behoort tot de twee grootste afnemers van het gamma wereldwijd.