De stijging van de pensioenen geldt voor iedereen die bij het BPL is aangesloten. Dus voor iedereen die nu al pensioen ontvangt, iedereen die pensioen bij BPL opbouwt én iedereen die in het verleden pensioen bij BPL opbouwde en dat bij het pensioenfonds heeft laten staan.
Wie al pensioen ontvangt ziet dat in januari 2025 terug op het financieel overzicht en natuurlijk bij de uitbetaling op de bankrekening. Wie nog geen pensioen ontvangt, ziet dat vanaf begin februari 2025 in zijn of haar pensioen overzicht of de BPL pensioenplanner.
Waarom met 2,5%
De verhoging met 2,5 procent is mogelijk door soepelere regels van de overheid in de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De overstap naar deze nieuwe regeling is voor BPL gepland op januari 2027. Hoewel de verhoging met 2.5 procent niet helemaal voldoende is om de prijsstijgingen te compenseren is dit volgens BPL het maximale dat op dit moment wettelijk mogelijk is.