
Er moet vervolgens zo snel mogelijk een bedrag van ongeveer 1000 euro betaald worden. Het betreffende rekeningnummer zou vermeld staan op eerder verstuurde brieven en e-mails. Dit klopt niet!
De Autoriteit Persoonsgegevens kan wel boetes opleggen, maar zal altijd eerst onderzoek verrichten. Een boete komt dus nooit zomaar uit de lucht vallen. Word je ook benaderd? Neem dan vooral contact op met de medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens via 088 - 1805 250.
Eerder deze maand waarschuwde de privacywaakhond ook al voor bedrijven die zeggen dat ze een AVG-keurmerk kunnen afgeven. Zo zou aangetoond kunnen worden dat bedrijven voldoen aan de privacywetgeving. Maar dat klopt niet, omdat de AP geen AVG-keurmerk heeft goedgekeurd. Bedrijven kunnen je dus wel helpen met het implementeren van de wetgeving, maar een AVG-keurmerk afgeven is niet mogelijk.