amazone profihopper  Insect guard

Amazone InsectGuard getest

Datum: 10 juli 2025
Laatst bijgewerkt: 10 juli 2025
Door: Gert Vreemann
Amazone heeft de insectenverjager InsectGuard ontwikkeld voor de zelfrijdende Profihopper-maaier. Deze verjaagt insecten ‘mechanisch ’uit de gevarenzone voor het maaien. De Universiteit van Hohenheim testte de effectiviteit en daaruit bleek dat deze toevoeging tot wel 46 procent van de insecten beschermt. Amazone zet tegelijk het nieuwe Blade Cut 1800 maaidek-in de markt voor de Profihopper. Dit is uitwisselbaar met de bestaande klepelmaaier.
amazone profihopper  Insect guard

De effectiviteit van de innovatie werd onderzocht als onderdeel van een wetenschappelijke masterscriptie door Elias Windmüller aan het Instituut voor Landbouwtechniek van de Universiteit van Hohenheim. De resultaten bevestigen de effectiviteit van de technologie: door InsectGuard te gebruiken, kunnen aanzienlijk meer insecten worden beschermd tijdens het maaien. Voor de evaluatietests werd een vangraam boven de maaier geïnstalleerd. De proeven hebben aangetoond dat er een significant hoger aantal insecten in het vangframe zaten bij gebruik van de insectenverjager tijdens het maaien. Afhankelijk van het testgebied konden tot 46 procent meer insecten worden verjaagd. Dit verhoogde aantal insecten werd in het gebied boven de InsectGuard gevangen, wat het positieve effect voor vliegende insecten aantoont.

Amazone BladeCut

amazone profihopper

Amazone levert voor de Profihopper nu de nieuwe cirkelmaaier BladeCut 1800. De standaard klepelmaaier van de Profihopper kan met behulp van het QuickLink-wisselsysteem eenvoudig worden vervangen door deze nieuwe cirkelmaaier. De BladeCut 1800, met een werkbreedte van 1,80 meter, heeft een grote messenoverlap voor een zuivere maaisnede, zelfs in bochten, en een gelijkmatige dwarsverdeling van het maaisel. De BladeCut wordt gebruikt met directe uitworp aan de achterkant, waarbij de opvangfunctie van de Profihopper wordt uitgeschakeld. Een mulchkit met speciaal gevormde mulchmessen is optioneel verkrijgbaar. Een doorlaatbare grasgeleider voorkomt effectief verstoppingen. Standaard beschermende functies, zoals Friction Discs, voorkomen beschadiging van de messen bij contact met vreemde voorwerpen, terwijl de speciale messenslinger de meslagers beschermt tegen slijtage. Het draagsysteem tussen de twee grote tastwielen aan de voorkant en de voorwielen van de frontmaaier zorgt voor een rustige loop. De maaihoogte kan traploos worden ingesteld tussen 20 en 110 millimeter. Anti-Scalp-rollen beschermen het gazon tegen beschadiging op oneffen terrein.