Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Vredo en Kamps de Wild winnen innovatieprijs

Inspelend op nieuwe maatschappelijke wensen om het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen te verminderen. Dat is de overeenkomst tussen de beide prijswinnaars van de innovatieprijzen van ATH en GTH. Vredo kreeg het Gouden Klavertje vier voor de Fluid Feeder, Kamps de Wild won de Bronzen Sikkel voor het Nucrop systeem voor electrische loofdoding.
14 september 2022 1 min leestijd
header winnaars

Het systeem van Kamps de Wild is al uitgebreid beschreven in het afgelopen nummer van Grondig. Zie ook de pdf van dit artikel bij dit bericht. De nieuwe techniek is een samenwerking tussen de fabrikant van het systeem en Nucrop. Door het gebruik van een geleidingsvloeistof in combinatie met het onder hoge spanning zetten van de plant, wordt het aardappelloof onmiddellijk gedood zonder het gebruik van chemische gewasbeschermingsmiddelen. Het systeem is al uitgebreid getest in de praktijk en het afgelopen jaar is een nulserie de praktijk in gegaan.

De Fluid Feeder van Vredo is een doorontwikkeling van een nieuw systeem van Vredo om vloeibare meststoffen in de grond te brengen. Met de Fluid Feeder wordt een vloeistof met nematoden in de grond gebracht. Deze nematoden zijn de natuurlijke vijand van engerlingen en gaan in de bodem direct in de aanval en eten de engerlingen van binnenuit op. Het systeem is bijzonder omdat de nematoden niet tegen UV-licht kunnen. Door het gebruik van deze techniek worden de nematoden direct in de wortelzone gebracht.

Beide machines en nog heel veel anderen zijn tot en met zaterdag te zien op het beursterrein in Biddinghuizen naast Walibi. Dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur.

Tags
Grondig