Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Overname van Vredo komt precies op tijd

Vredo maakt vandaag bekend dat ze overgenomen worden door de Nederlandse investeringsmaatschappij Apicem. Dankzij de kapitaalinjectie, die ze krijgen via de overname, kan Vredo blijven doorgaan met de productie van landbouw- en graslandmachines. Goed nieuws voor de sector.
7 november 2025 2 min leestijd
vredo XL 15/18 m brede zodenbemesters

De overname van Vredo door Apicem komt op een goed moment voor de machinebouwer uit Dodewaard. Volgens beide partijen helpt de stap het bedrijf om verder te groeien en sterker de toekomst in te gaan.

De deal maakt ook een einde aan de zorgen over de financiële positie van Vredo. Tot aan de coronacrisis stond het bedrijf er financieel gezond voor. Maar door de sterk gestegen bouwkosten net toen ze aan het nieuwbouwen waren kwam er druk op de cijfers. De hogere kosten konden daarna niet volledig worden terugverdiend.

Met de komst van Apicem krijgt Vredo nieuwe slagkracht. Tegelijkertijd draagt de tweede generatie De Vree het stokje over aan de derde generatie, die samen met Apicem en het bestaande managementteam een nieuw directiebestuur gaat vormen. De focus ligt daarbij op innovatie, productontwikkeling, internationale groei en duurzaamheid. Zo blijft Vredo een sterk Nederlands merk met een stevige positie in de wereldmarkt.

Volgens Jean-Marie Wijman, managing partner bij Apicem, is de ambitie duidelijk: “We willen voortbouwen op de sterke basis die de familie De Vree heeft gelegd en Vredo verder positioneren als internationale marktleider in zijn segment.” Met deze stap begint voor Vredo een nieuw hoofdstuk. 

Apicem Investments

En waar kun je Apicem Investments van kennen? Bijvoorbeeld van Jakom uit Cuijck, specialist in het leveren en bewerken van assen, walsen en liners voor verschillende industrieën of van Total Pack, waarin ze een meerderheidsbelang hebben. Het zijn allemaal grote industriële bedrijven en daar past Vredo goed bij. 

Tags
Nieuws
mest
Grondig
Portretfoto Herma van der Pol
Herma van den Pol
Communicatieadviseur / redacteur