Fliegl toonde deze noviteit op een persbijeenkomst. Het systeem werkt niet zoals tot nu toe gebruikelijk met een commando stuurstang of potmeter, maar met hulp van een gyroscoop. Deze is voor op de tank gemonteerd en detecteert de beweging van de tank. Snelheidssensoren op de tweede as links en rechts meten het snelheidsverschil tussen beide wielen. Aan de hand van deze gegevens berekent het systeem wat de uitslag van de stuurcilinders op de assen moet zijn. Het werkt zowel vooruit als achteruit.
Het systeem wordt door Fliegl op de markt gebracht onder de naam SteerX en het werkt op basis van de loadsensing hydrauliek en een regelkast die op de tank zitten. Boven de 25 km per uur wordt de wieluitslag automatisch beperkt om de combinatie ook bij hogere snelheden stabiel te houden. Bij snelheden boven de 40 km per uur wordt het stuursysteem geblokkeerd.
De gyroscoop bepaalt ook de rijrichting en daardoor werkt het systeem zowel voor- als achteruit. Een groot voordeel van het systeem is dat je veel makkelijker kunt aan en afkoppelen en dat je stuurhoek niet meer wordt beperkt door de stuurstang. Bijkomend voordeel is dat je nu een wagen met een gedwongen besturing achter elke trekker kunt koppelen.
