Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Compacte Schouten Maver M1803

Dit seizoen is deze machine al uitvoerig getest en nu is die op de demo-tour: de nieuwe compacte Schouten Maver M1803-maaizuigwagen. Het is een allround machine voor jaarrond inzet voor bijvoorbeeld het maaien en verticuteren van sport- en grasvelden, bladruimen en andere maai- en ruimwerkzaamheden.
29 oktober 2020 2 min leestijd
Extra compacte Schouten Maver maaizuigwagen
compacte Schouten Maver maaizuigwagen

De Maver-maai-verticuteermachine is een compacte uitvoering voor het maaien van gras, het opnemen van blad en verticuteren en opnemen in één werkgang. Standaard is de Maver uitgevoerd met een maai-hakselmessenset. Optioneel is een verticuteermessenset te bestellen. Deze messen kunnen zonder hulp van gereedschap worden gewisseld. Door de uitwerpmond naar achteren te kantelen, kun je veilig aan de voorzijde bij de maairotor om de messen te verwisselen. De maaibreedte van de Maver is 1,80 meter. De machine heeft vier grote pendelende wielen in de maat 26x12.00-12 voor een zo laag mogelijke bodemdruk. De wielen zijn dicht bij de maairotor geplaatst om op bijvoorbeeld golfbanen de contouren goed te kunnen volgen. De maaiunit heeft een looprol aan de achterzijde waarmee de maaihoogte kan worden ingesteld.

Hoogkipfunctie

Schouten Maver maaizuigwagen met hoogkipfunctie

De opvangbak heeft een inhoud van 3.000 liter en is voorzien van een parallellogram-kipconstructie. Zodoende kun je zowel laag lossen op 84 centimeter, maar ook traploos op elke gewenste hoogte tot 2,40 meter. Zo kun je ook op hellingen stabiel en veilig lossen. De Maver is ook standaard voorzien van een hydraulisch verstelbare dissel waarmee je de machine uit het spoor van de trekker kunt laten rijden. Zo kan er makkelijk om palen en dicht langs randen en sloten worden gemaaid. De Maver wordt elektro-hydraulisch aangestuurd vanuit de cabine van de trekker.

De Maver is standaard uitgevoerd met verlichting, signalering en een voorbereiding voor een kentekenplaat. De machine is RDW-goedgekeurd en toegelaten voor 40 km/u. Fabrikant Schouten Machines in Uddel verwacht voor zowel de Nederlandse markt als daarbuiten interesse bij gemeenten en sportveld-aannemers.

Tags
Techniek & Vakinformatie
Grondig
geen foto
Gert Vreemann
Redacteur