Overzicht opleiders voor T-rijbewijs

26 mei 2016
Bestuurders die na 30 juni 1999 zijn geboren, dan wel geen B-rijbewijs of trekkercertificaat jeugdigen hebben, moeten een T-rijbewijs halen voor het besturen van landbouwtrekkers en motorrijtuigen met beperkte snelheid. Hieronder een overzicht van opleiders voor het T-rijbewijs.
Lestrekker met aanhangwagen voor T-rijbewijs

Bestuurders die op of na 1 juli 2015 16 jaar zijn worden, moeten het T-rijbewijs hebben voor het besturen van de trekkers en zelfrijdende werktuigen op de openbare weg. Ook bestuurders die geen B-rijbewijs of trekkercertificaat hebben, moeten een T-rijbewijs halen. Het T-rijbewijs is niet alleen verplicht voor landbouwvoertuigen, maar ook voor grondverzetmachines.

De kandidaten krijgen les op een combinatie van een tractor met aanhangwagen. De tractor is voorzien van een tweede zitplaats, dubbele bediening en blauw L-bord. De aanhangwagen moet tenminste twee assen hebben, een lading van 6 ton en blauw L-bord. De volledige eisen het examenvoertuig voor categorie T treft u hier aan.

Onderstaand een lijst met opleiders voor het T-rijbewijs die een overeenkomst met het CBR hebben voor theorie- en praktijkexamens, een overeenkomst hebben voor praktijkexamens op locatie of een voertuig dat is geschouwd en goedgekeurd als examenvoertuig voor het T-rijbewijs.

De lijst is gerangschikt op provincie en plaatsnaam en is de stand per 31 maart 2016. Er zijn 74 opleiders voor het theorie- of praktijkexamen T-rijbewijs. Verder zijn er 59 examenvoertuigen goedgekeurd voor het T-rijbewijs.

Opleiders voor T-rijbewijs




naam plaats internet
Groningen    
Rijschool Rozema Grijpskerk www.autorijschoolwolterrozema.nl
Terra Rijschool Groningen www.terrarijschool.nl
Autorijschool Buivenga Grootegast www.autorijschoolbuivenga.nl
Folkers Opleidingen Onstwedde, Winschoten www.folkersrijopleidingen.nl
NOVL Roodeschool, Uithuizermeeden www.novl.nl
Verkeersschool Succes Stadskanaal, Emmen www.verkeersschoolsucces.nl
Autorijschool Van Dijk Winsum (Gr) www.vandijkwinsum.nl
Friesland    
Dinkla Verkeersopleidingen v.o.f. Balk, Sneek www.dinkla-balk.nl
Rijschool Argus Broeksterwoude www.rijschool-argus.nl
Verkeersschool Hielkema Heerenveen www.hielkema-verkeersschool.nl
Verkeersschool Berend Knol Leeuwarden www.berendknol.nl
Verkeersschool Tilstra B.V. Leeuwarden, Sneek, Heerenveen, Drachten www.tilstra.nl
Drenthe    
Koops Verkeerseducatie Assen www.koopsvec.nl
Opleidingscentrum DIBO Emmen www.opleidingscentrum-dibo.nl
Kreeft Opleidingen Hoogeveen, Drachten, Hardenberg, Vleuten, Barendrecht, Poeldijk, Meteren, Waalwijk www.kreeftopleidingen.nl
Nijland Verkeersscholen Nieuw-Dordrecht www.verkeersschoolnijland.nl
Battjes Verkeersopleidingen Roderwolde (06) 19 18 87 04
Overijssel    
BAV Opleidingen Albergen www.bavo.nu
Leus Verkeersschool B.V. Almelo www.leus.nl
Verkeerscollege Twente B.V. Almelo www.verkeerscollegetwente.nl
Verkeersschool Brünen B.V. Enschede, Hengelo, Oldenzaal www.brunen.nl
Rijschool Ligtenberg Hardenberg www.rijschoolligtenberg.nl
Verkeersschool Relker Markelo www.relker.nl
Praktijkonderwijs De Maat Ommen www.demaatpro.nl
AOC/ROC Landstede Raalte, Zwolle www.landstede.nl
Autorijschool Kruidhof Staphorst www.rijschoolkruidhof.nl
Verkeersschool Attent Steenwijk www.verkeersschoolattent.nl
Gelderland    
Van Bokhorst Opleidingen Apeldoorn www.vanbokhorstopleidingen.nl
Verkeersschool Van Thiel Beneden-Leeuwen www.verkeersschoolvanthiel.nl
Trekker rijschool Cor van Leeuwen Buren (Gld) www.haaltrekkerrijbewijs.nl
Verkeersschool J. Dam Ede, Arnhem www.dam.nl
Jaap Speelziek Transportopleidingen Ede, Barneveld, Aalten www.speelziek.nl
Verkeersschool Van Buuren BV Ermelo, Amersfoort, Dronten, Emmeloord, Lelystad, Tiel, Zeewolde, Zwolle www.vanbuuren.nl
CTR/Mechan-Connect Group B.V. Goor, Luttenberg, Brummen, Hengelo (Gld), Beltrum, Schiphol-Oost www.t-rijbewijs-ctr.nl
T-rijbewijs Burgers Groessen en Doetinchem www.trijbewijsburgers.nl
Verkeersschool Wesseldijk Nijmegen, Arnhem, Tiel, Ede www.verkeersschoolwesseldijk.nl
Rijschool Hendriks Oldebroek www.rijschoolhendriks.nl
Flevoland    
Kemp Rijopleidingen B.V. Lelystad, Almere www.kemp.eu
Utrecht    
Wellantcollege MBO Houten Houten www.wellant.nl
Verkeerscollege Midden-Nederland B.V. Mijdrecht, Nieuwkoop, Aalsmeer, Amsterdam, Woerden, Utrecht www.verkeerscollege.com
Alblas Verkeersschool BV Woerdense Verlaat, Mijdrecht, Aalsmeer www.alblas.net
Noord-Holland    
Hoekstra Verkeersopleidingen Alkmaar www.hoekstra.net
Verkeersschool Trilling Amsterdam www.verkeersschooltrilling.nl
Verkeersschool Hoek Bouma B.V. De Goorn www.hoekbouma.nl
Verkeersschool Istha Schagen, Den Helder www.istha.nl
Van Vugt Verkeersopleidingen B.V. Wognum www.vrsvanvugt.nl
Zuid-Holland    
Verkeersschool Wierks B.V. Dordrecht, Rotterdam, Schelluinen www.wierks.nl
Nederveen Opleidingen en Trainingen Hardinxveld-Giessendam, Alblasserdam www.nederveen.com
Verkeersschool Elar Lexmond Lexmond www.elarlexmond.nl
Don Opleidingen Naaldwijk, Den Haag www.donopleidingen.nl
Autorijschool Ondori - Cees De Haan Nieuwerkerk a/d IJssel www.ondori.nl
Zeeland    
Hoogesteger Verkeersopleidingen B.V. Goes www.hoogestegerrijschool.nl
Dek Opleiding en Training Goes, Middelburg, Terneuzen, Bergen op Zoom www.dek.nl
Chris Roelse Rijopleiding Terneuzen, Goes, Middelburg www.chrisroelse.nl
Rijschool Riemens Westkapelle www.rijschoolriemens.nl
Noord-Brabant    
John Vesters Rijopleidingen Boekel www.johnvesters.nl
Verkeersschool Leeuw Eindhoven, Betrgen op Zoom, Breda www.leeuw-verkeer.nl
Bax Verkeersscholen B.V. Elshout, 's-Hertogenbosch, Waalwijk www.baxverkeersscholen.nl
V.O.F. Verkeersschool "Het Vertrouwen" Erp www.hetvertrouwen.nl
Verkeersschool Blom Etten-Leur, Breda, Tilburg www.verkeersschoolblom.nl
Verkeersschool Willem Verboon BV Oosterhout (NB), Geertruidenberg, Rijswijk (NB), Breda, Tilburg, Roosendaal www.willemverboon.nl
Verkeersschool Frijters Oud-Gastel www.verkeersschoolfrijters.nl
Autorijschool André Roosendaal www.autorijschoolandre.nl
Traktor Opleidingen Nederland vof Roosendaal www.traktoropleidingen.nl
Tractor Academie Son, Eersel, Gemert, Lieshout, Sint Oedenrode, Someren, Steenbergen, Staphorst, Apeldoorn, Nijmegen, Barendrecht, Maasdam, Nieuwe Tonge, Biervliet, Vlissingen, Wolphaartsdijk, Haelen, Simpelveld www.tractoracademie.nl
Abemec Veghel www.abemec.nl
Verkeersschool Kees de Vaan Wijk en Aalburg www.keesvandeven.nl
Limburg    
Marc Tychon Eckelrade www.marctychon.nl
Verkeersschool Osseforth B.V. Elsloo (L), Heerlen, Maastricht www.osseforth.nl
Diemant Verkeersopleidingen Landgraaf www.diemant.nl
Cordewener Scholing en Training B.V. Maastricht www.cordewenerscholing.nl
Roger Frissen Verkeersopleidingen Margraten www.frissen.info
Verkeersschool Keijbeck B.V. Susteren, Venlo, Bladel www.keijbeck.nl
Moonen verkeersopleidingen en trainingen Wijlre www.moonenrijles.nl

 

 
Film praktijkexamen T-rijbewijs
Het CBR heeft een film gemaakt over het praktijkexamen van het T-rijbewijs. In deze film komen alle onderdelen van het praktijkexamen aan bod. De film kunt u hier bekijken.

Auteur: Hero Dijkema
Bron: CUMELA Nederland en CBR