Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Verborgen problemen, zichtbaar in je team: verslaving en schulden op de werkvloer

In onze sector kun je als werkgever te maken krijgen met problemen die niet altijd direct zichtbaar zijn, maar wel grote invloed hebben op inzetbaarheid, veiligheid, samenwerking en collegialiteit.

Tijdens deze bijeenkomst staan twee actuele en lastige thema’s centraal die in de praktijk vaak samenhangen en om zorgvuldig handelen vragen.

Verslaving blijft vaak lang onder de radar. Juist daar schuilt het risico: pas als het misgaat, zijn de gevolgen groot — voor de werknemer, het team en de organisatie. We gaan in gesprek met een ervaringsdeskundige die zelf verslaafd is geweest en inmiddels een eigen bedrijf in de verslavingszorg heeft. Vanuit deze dubbele blik bespreken we signalen, gesprekstechnieken en wat wel en niet werkt in begeleiding.

Schulden en financiële stress raken steeds vaker de werkvloer. We bespreken hoe je hier als werkgever zorgvuldig mee omgaat. Geef je wel of geen voorschot? Waar ligt jouw verantwoordelijkheid? En wanneer is het verstandig om hulpinstanties in te schakelen?

19 maart 2026

Cumela, Nijverheidsstraat 13, 3861 RJ Nijkerk
09:45 - 14:00
€ 0,00